Kışın Halı Yıkanır mı? Eryaman’da 4 Mevsim Halı Yıkama Hizmeti
Halı yıkama sektörü mevsimsel şartlardan fazlasıyla etkilenen bir sektördür. Hal böyle iken sürekli gelişen teknoloji buna da bir çözüm yolu getirmiştir. Geçmişte halı yıkama fabrikaları yeterli donanıma sahip olmadıkların için kış mevsimlerinde hizmete ara verir, bahar mevsiminde tekrar faaliyete geçerlerdi. Günümüzde ise bu durumun tersine döndüğünü söyleyebiliriz. Fabrikalardaki iyileştirilmeler şartların değişikliği ile zorunlu hale gelmiştir.

Talep artışı:

Eryaman halı yıkama gibi profesyonel fabrikalara olan talebin kış mevsiminde de artış göstermesi, kış mevsiminde halı yıkama işlemlerinin sürmesini zorunlu hale getirmiştir. Talebin artışında değişen yaşam koşulları kadar, müşterilerin de bilinçlenmesi önemli rol oynamaktadır. Zira insanlar artık evde halı yıkamaya zaman ve mekan bulamadıkları gibi, seneden seneye halı yıkatma kültürünü de terk ediyorlar. Artık çoğu kimse, yaz boyunca kirlenen halıların, bakteri yuvasına dönüştüğünü ve kirli halıların vücut direncini kırma noktasında ne denli etki sahibi olduğunu biliyorlar. Bu sebeple halılarını yazın gelmesini beklemeden yıkatmak istiyorlar. İşte Eryaman halı yıkama bu talebi karşılamak maksadıyla kış mevsiminde de halı yıkama işlemlerini sürdürmektedir.

Teknoloji gelişmeler:

Teknolojik gelişmeler olmasaydı her mevsimde halıların yıkanması mümkün olamazdı. Rulo tipi santrafij makineleri halıların neredeyse kuru olarak çımasına olanak tanımaktadır. Brülör yardımı ile ısıtılan özel kurutma odaları ise yaz mevsimini aratmıyor. Eryaman halı yıkama olarak bizlerde en hızlı şekilde teknolojiye ayak uydurarak, hizmetlerimiz yıl boyunca devamlılığını sağlamış durumdayız.

Rekabet:

Rekabet her işin kalitesinin artmasına ivme kazandırır. Rakiplerimizin bizden önde olmaları işimizi riske atar. Kaliteyi tercih eden bir müşteri profiline hitap eden bizlerde rekabet gücümüzün artması için gerekeni yapıyoruz. Bu rekabet sizlere yaz kış aynı kalitede hizmet vermeyi zorunlu hale getiriyor.

Eryaman halı yıkama olarak şartlar ne olursa olsun kesintisiz hizmet vermeyi prensip edinmiş vaziyetteyiz.

Tecrübelerimiz gösteriyor ki halı ve yollukları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için her şeyden önce özen gösterilmesi gereken konu, halımızı temizleyecek kuruluşun halıların yıkanmasında deneyim ve tecrübe sahibi bir halı ve kilim yıkama şirketi olması gerektiğidir. Halı temizliğine özen gösteren bilinçli bir müşteri olarak eğer, hoş olmayan durumlarla karşılaşmaktan çekiniyorsanız, yıkama yaptıracağınız halı yıkama fabrikasını tercih ederken bir kısım önemli şeyleri araştırmalısınız.

Halı yıkama sanayisi de diğer iş alanlarındaki gibi teknik ilerlemelerden fayda görmüş bir iştir ki, sanayi alanındaki yeni teknolojik şartlar temizliğin standartını ciddi manada yükseltmiştir. Yeni gelişen makinelerle birlikte son yıllarda iki değişik halı yıkama sistemi uygulanmaya başlanmıştır ki, bu metotlardan ilki meç aracılığı ile yıkama olarak tarif edilen teknik, diğeriyse tam otomatik yıkama makinesi ile yapılan yıkama tipidir. Otomatik halı yıkama makineleriyle sürdürdüğümüz yıkama işinin meçle yapılan yıkamaya göre pek çok faydası sayılabilir ve bu avantajlardan en çok önem arz edeni zannediyorum personelden kaynaklanan hataların azalmasıdır. Her türlü halının yıkama işleminden amaçlanan sağlıklı neticeyi sağlamak için tecrübe gerektiren belirli koşullara uyulması olmazsa olmaz önem arz etmektedir.

Eryaman son sistem kilim ve halı yıkamaya halı ve yollukları elle veya otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkamanın başarı oranını neredeyse tamamen belirlemektedir. Bu işlerde kaliteli bir sonuç için arındırma gücü yüksek olan leke çıkarıcılar kullanmak büyük öneme sahiptir. Hijyen kazandırmada kullandığımız yeni cihazlar ve bununla birlikte anbibakteriyel şampuanlar bu işi en az riskle uygulamamıza imkan sağlıyor. Saydığımız bu sebeplerden dolayı her daim Eryaman halı ve kilim yıkama olarak bu ayrıntının bilincindeyiz ki, işletmemizde en iyi bilinen araç ve gereçleri kullanmaya gayret ediyoruz.

İşin inceliklerine hakim bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin başarısı seviyesi yüksek bir hizmet çıkarabilmesi için hassasiyet gerektiren şeylerden biri de arındırıcı maddelerin farklı özelliklerdeki halılara ne tür metodlarla uygulanacağının bilinmesidir. Bu manada çok iyi bilinmelidir ki piyasada tutulan deterjanlar kullanmak bu işin sonucunu doğrudan belirlemektedir. Yıkamadan sonra halıların gerekli zamanda kurutulmasında santrifüj makinesinin kullanılması kurutmanın problemsiz olması için çok önemlidir. Sıkma makinesinde sıkılan halılar güneş ışığına gereksinim duyar ki güneş dezenfeksiyonu tam manasıyla bu metotla sağlanabilir. Yeterince kuruması tamamlanan halılar kontrol edilmek üzere sonuç alanına getirilir ve bu noktada fırçalama ile beraber paket işleri yapılır. Paketleme ve parfümleme işlemleri neticelenen halı ve yolluklar her etikete göre bir araya getirilecek şekilde gruplanıp, servis personeline aktarılır ve bundan sonra önceden anlaşılan zamanda halılar verilen adrese sevk edilir. Eryaman halı yıkama firmasındaki yıkama bandına alınan halılar, ilk önce türleri göz önüne alınarak farklı alanlara alınır çünkü farklı özellikteki halılar aynı deterjanlarla yıkanmamalıdır.

Halıların temizliğini yapacak bir şirketin kalite göstergesi, düzenli eleman kadrosu ve kullandığı ekipmanların kalite standartlarına uygunluğu ile mukayese edilir. Halıların yıkatılmasında ilk aşama servis aracının istenen zaman diliminde adresinize gelmesidir ki bu işlem ile ilgili ek bir bedel verilmemelidir. Her halükarda iyi iş yapan bir halı temizleme firması muhakkak beklenen zaman aralığında halıları almaya gelir.

Halı yıkamada kaliteye gereken önemi veren bir kimse iseniz piyasada geçerli leke çıkarıcıları kullanan halı yıkama firmalarını tercih etmek durumundasınız.