Eryaman halı yıkama olarak halı yıkama ve sağlık ilişkisini yakından izliyoruz. Sağlık açısından halı yıkamanın önemini değerlendirdiniz miş Bir halının ne denli mikrop barındırdığını gözlemleyerek anlayabilir misiniz? Halılarınıza ayakkabı ile basılıyor muğ Evinizde küçük çocuklar, yaşlı insanlar var mı? Halılarımız masum gibi görünen ama hiçte masum olmayan sağlık açısından pek çok riski barındırabilecek vasıftadırlar. Sağlık otoritelerince yapılan açıklamalar uzun zaman yıkanmayan halıların bir çok hastalığı tetiklediğine işaret etmektedir.

 

Sağlık açısından değerlendirildiğinde Eryaman halı yıkama olarak halıları zamanında yıkatmamakla ne denli bir hata yapıldığının altını tekraren çizmek istiyoruz.Eryaman halı yıkama halılarınızın hijyenik bir şekilde yıkanması konusunda profesyonellik gereklerine tam olarak riayet ederek sizlere en kaliteli hizmeti verme çabasındadır. Halılarınızın uzun süre temiz kalması mümkün değildir. Her ne kadar az kullanılıyor da olsa bir halı en az senede bir defa yıkanma ihtiyacı hisseder. Halılar kullanım alanları ve şekillerine göre farklılık göstererek kirlenirler. Ancak bazen küçük kazalar halıların yıkanma sürelerini çok kısaltabilirler. zaten bu sebeple halıların yıkanmasında standart bir süre yoktur. Halılarınızı profesyonel halı yıkama fabrikalarında yıkatmanız her açıdan menfaatinize olacaktır. Eryaman halı yıkama her durumda halılarınızı hijyenik olarak yıkar.

Sağlık açısından halı yıkamanın önemi çok büyüktür. Eryaman halı yıkama olarak sağlığınızı tehdit etmeye başlamadan önce halılarınızı profesyonel halı yıkama fabrikalarında yaptırmanızı öneriyoruz.

Halılarımızın hızlı bir şekilde kurumasının gerçekleşmesinde endüstriyel sıkma makinesiyle suyu tahliye etmek, kurumanın başarısı için son derece önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden alınan halı ve yolluklar askılara asılmaya gereksinim duyar ki, bakterilerden arınma tam manasıyla bu metotla sağlanabilir. Yeterli oranda kuruması gerçekleşen halılar kontrol işlemleri için son denetim masasına taşınır ve bu bölümde tarama ile birlikte parfüm ve paketleme çalışmaları yürütülür. Ambalaj işleri sonuçlanmış olan halılar etiketlerine göre bir araya getirilecek biçimde planlanıp, sevkiyat elemanlarına gönderilir ve bundan sonra söylendiği zamanda halılar sahiplerine ulaştırılır. Yıkama işlemlerinde birinci aşama, halı yıkama servisinin belirlenen zaman içerisinde vereceğiniz adrese gelmesidir ki bu işlem için artı bir ödeme alınmamalıdır. Unutmayın kaliteye önem veren bir halı temizleme firması hızlıca ve söz verilen saatte alır halıları.

Şayet temizlik kalitesine gerekli özeni gösteren biriyseniz standartlara uygun şampuanları kullanan halı ve yolluk yıkama işletmelerini seçmek zorundasınız. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde değişik iki halı ve kilim yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu sistemlerden birisi meçle elde yıkama olarak bilinen teknik, diğeriyse otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama modelidir. Bilgisayarlı halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işlemlerinin eski sisteme göre bir çok faydası vardır ve bu yararların en önemli olanı belki de halıların daha fazla yıkanmasıdır. Halıları temizleyecek bir kuruluşun işçilik kalitesi, iş disiplinine sahip bir ekip ve bununla beraber kullandığı endüstriyel ekipmanların standartlara uygunluğuyla anlaşılabilir.

Eryaman otomatik kilim ve halı yıkamaya halıları eski usullerle ya da ful otomatik yöntemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanımı, halı yıkamanın başarısını büyük oranda etkilemektedir. Bu işlerde kaliteli bir neticeye varmak için bakterileri arındırabilen leke çıkarıcılar uygulamak büyük öneme sahiptir. Halı yıkama da öteki sanayi işlerindeki gibi teknolojik ilerlemelerden fayda görmüş bir sektördür ve özellikle yeni teknikler bu işin kalitesini gözle görülecek derecede arttırmıştır.

Halıların yıkama işleminden istenen başarılı sonucu elde etmek için uzmanlık gerektiren bazı özel normları sağlamak olmazsa olmaz önem arz etmektedir. İşine özen gösteren bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin hijyen kalitesi yüksek işler ortaya koyabilmesi için önemli kurallardan bir tanesi de deterjan ve leke çıkarıcıların değişik yapıdaki halılara hangi usullerle uygulanacağı konusunda deneyimli olmaktır. Bu anlamda bilinen bir gerçektir ki standartlara uygun leke çözücüler kullanmak bu işin kalitesini çok etkiler. Eryaman halı yıkama fabrikasındaki yıkama alanına getirilen halı ve kilimler, çabucak dokuma özellikleri göz önüne alınarak yıkamaya hazır hale getirilir çünkü, tüm halılar aynı teknikle yıkanmaz.

Fabrikamızda kullandığımız yeni makineler ve bununla beraber üstün özellikli şampuanlar mesleğimizi en az hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Bu yüzden senelerdir Eryaman halı yıkama firması olarak bu kritik noktanın farkındayız ki, yıkamada en yüksek kalitedeki otomasyon sistemlerini kullanmaya gayret ediyoruz. Tecrübelerimize göre halıları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için her şeyden önce bilinmesi gereken şey, kilim ve halıların yıkatılacağı kuruluşun yıkama ve leke çıkarmada deneyimli bir yıkama kuruluşu olmasındaki zaruriyettir.

Titiz birisiyseniz ve şayet, sürpriz bir neticeyle karşılaşmaktan korkuyorsanız yıkama yaptıracağınız halı yıkama firmasına halılarınızı verirken bazı önemli kuralları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor.

Halıların yıkanması ile mevsim değişiklikleri arasında bir ilişki kurulabilir miş Eryaman halı yıkamaya sorarsanız evet. Bildiğiniz gibi ülkemizin genelinde soğuk geçen kış mevsimleri ve beraberinde getirdiği salgın soğuk algınlıkları hepimizin derdi. Ne kadar korunsak ta en basitinden yakınlarımızdan kapıyoruz bu hastalıkları. Bu hastalıklar alırmışlırımız kadarı ile çokta korkunç olmasa da, bu durum herkes için geçerli değil maalesef. Hatta bazen hiç umulmadık şekilde başka rahatsızlırı tetikleyip, gün yüzüne çıkarabildiği hepimizce malumdur. İşte kış boyunca tüm bu mikrobik vakalar taşınır evlerimize. Bizler çoğunlukla farkına varmasak bile eşyalarımıza bulaşırlar. Eryaman halı yıkama olarak bu duruma dikkatinizi çekip, daha duyarlı olmanız adına bir uyarıda bulunmak isteriz. Halılarınızın ne kadar temiz olduğunu varsayarsanız varsayın, kış mevsimi çıkışında yada uzunca devam eden bir hastalık sonrasında mutlaka halılarınızın yıkanmasını sağlayın.